Facebook YouTube Twitter Instagram
Sabaton
4.3.2017 | autor: Pauline Schwarz

 

Kdo: Sabaton

Kdy: 18.3.2017

Kde: Tipsport Arena

Cena: 750 - 850,- Kč

 

Začátek příštího roku se bude odehrávat v duchu heavymetalu, a kokrétně vystoupení švédského uskupení Sabaton. Bude to pompézní otřesení pražskou Tipsport Arenou, už jen kvůli novému repertoiru z nově připravované desky The Last Stand, která by měla oficiálně vyjít 19.8.2016.

 

Cover nového alba, který každý správný fanoušek už zaznamenal

 

Zvukem i orientačními body Švédové zlehka připomínají směs britských manýr (Judas Priest) a amerického heavy + power metalu, v jeho pojetí ze začátku 80. let, který na sobě ''nesli'' Manowar, Savatage a desítky dalších ne natolik kultovních kapel. Sabatony můžeme definovat jako relativně rychlý, přímočarý metal se špetkou patosu, hrubým zvukem a mužným, nakřáplým vokálem, který připomíná spíše pronesenou řeč před bitvou nežli zpěv. Jediné bych snad vytkla, a to fakt, že někdy se hudba sklání k dnešnímu poweru, a krom toho, symfonika a patetika jsou začleněny do dnešního ozvučení. To vše se však paradoxně poslouchá velmi svěže – možná proto, že natolik kvalitní releasy dnešní doba postrádá.

 

 

Pokud jste tedy příznivci daného odvětví hudby, nemusím říkat, že je vaší povinností si lístky na tuto kapelu koupit. Pokud jste nováčky nebo absolutními neznalci, doporučuji na Sabaton zajít také, protože to kompletně změní vaše pojetí hudby, a když už nic jiného, rozšíří vám to alespoň obzory. Na závěr zmíním, že hostem bude kapela Accept.