Facebook YouTube Twitter Instagram
Leprous, The Devin Townsend Project a Between The Buried And Me.
16.2.2017 | autor: Pauline Schwarz

 

 

KDO: LEPROUSTHE DEVIN TOWNSEND PROJECT, BETWEEN THE BURIED AND ME,

KDY: 16.2.2017 od 19:00

KDE: Praha, Roxy

KOLIK: 650,- Kč

 

Před několika hodinami jsem vykřikla radostí natolik hlasitě, až na mě začali zvonit sousedi, proč že dělám "bordel". Důvodem bylo zjištění, že Prahu navštíví opět a znovu kapela Leprous! Tohle hudební uskupení lze poslouchat jedním dechem. A úchvatné refrény vám lezou do hlavy samy hned po prvním poslechu. 

Pionýři progressive metalu lámou veškeré hudební stereotypy. Proč pionýři, zeptáte se? Odpověď je prostá, nehledě na to, že kapela vydala pouhá 4 alba a započala své hudební mistrovství relativně nedávno (2001), hudebníci tvoří natolik mimozemské hudební kompozice, že někteří rádoby lídři progressive metal scény by měli zvážit svou přítomnost na ní, prodat své nástroje a najít si produktivnější pro ně zaměstnání. 

 

 

Norská banda se postupem času ale oddaluje od progressive metalu ke straně progressive rocku, o tom svědčí nemalé množství čistého vokálu, lehkých kytarových riffů a jednoduché přijetí skladby do podvědomí fanoušků. Pokud máte rádi hudbu s unikátními myšlenkami, které jsou realizovány do sympatických zvuků, neměli byste si nechat dané vystoupení ujít! Spolu s Leprous zahrají kapely jako The Devin Townsend Project a Between The Buried And Me.