Facebook YouTube Twitter Instagram
VR/Nobody v MeetFactory
26.6.2016 | autor: Pauline Schwarz


25.6.2016. Sobota. Docela obyčejná sobota. A přeci ne. Probíhá největší hudební festival United Islands, nebo jste už zapomněli? Pokud si už nevzpomínáte, rozpomeňte se naší recenzí na danou událost (odkaz zde). No a jak jsme v předchozím článku slibovali, vracíme se opět k hudebnímu uskupení VR/Nobody. Kluci náš web zaujali už dříve a již jsme on nich psali první zmínky (viz.zde). Nyní provedeme ty, co si nechali jejich vystoupení ujít, ale i ty, kteří si ho vychutnali a chtějí si ho opět připomenout, tímto fenomenálním nadpozemským vystoupením, které nás vyneslo do jiných, mentálně až nepřípustných dimenzí.

Mám-li se konkrétně k místu probíhání vyjádřit, MeetFactory bylo ideální volbou pro vystoupení této dvojice. Mimovesmírný a temnem zahalený prostor jedině podtrhoval alternativitu naší kapely a sentimentalitu přecházející v melancholii s nádechem úzkosti a špetkou obavy v hlasu Václava. Mám-li být upřímná, překvapilo mě množství osazenstva v publiku. Místo před pódiem bylo okupováno fanoušky a vesměs to byli mladí zastánci hipsterství (kdo ví, zda to je pouhý “trend” či se tito ženochlapci zajímají o tvorbu VR/Nobody do hloubky a prožívají každý tón a každou hlásku do morku kosti).

Původní plán bylo hrát od 22:30 do 23:30, avšak kluci přesáhli ještě dobrou čtvrthodinu navíc. Zazněly hity z debutového alba YET a nejkladnější reakce si získala (nepřekvapivě nejznámější) F**k Everybody Else, i když pro mě je raritní záležitostí Somewhere. Ovace byly vlažné, ale budeme-li to porovnávat s jinými vystoupeními, lze je označit za bouřlivější. Klasika...

 

Kluci před sebou mají bezesporu zářný vzlet a tohle vystoupení bych nazvala jakýmsi koncem začátku, kdy kluci na United Islands začínali a nyní éru malé rádoby “kapelky” uzavírají a přecházejí do nových výšin a rozměrů. A my se s vámi loučíme nejnovější vizuální tvorbou této kapely s příslibem, že v nejbližší době se o nich dovíte více!