Facebook YouTube Twitter Instagram
Symphony X - "V: The New Mithology Suite"
25.7.2016 | autor: DŽAN


Tato kapela byla dlouhá léta underground, nebyla známá ani populární, i když za sebou má pár dekád činnosti a spoustu fantastických alb. Po albu "Odyssey" z roku 2002 se kapela stala známější, ale osobně si myslím, že vrchol kapela zažívá již v roce 2000, kdy vydává "V: The New Mithology Suite".

 


Album je kombinací skvělé hudby a dokonalé story, kterou snad ještě žádný bend nepřekonal. Aranžmá, koncepce, to jsou věci, které jsou neskutečně skutečné. Album je tvořeno na egyptské mytologii, astrologii a mýtu Atlantis. "Povídání" začíná o vzniku inteligentního života na planetě, který přinesli Bohové osidlováním planety a formováním dřívější civilizací Atlantis. Po pádu civilizace se dub stěhuje na pobřeží Egyptu, kde se zvedá další velká civilizace.

 


Hudebně je album plné neoklasických elementů a citátů známých velikánů klasické hudby jako jsou Giuseppe Verdi, Wolfgang Amadeus Mozart, Johann Sebastian Bach nebo Bela Bartok, které jsou "zabaleny" do power/progressive metalu s neuvěřitelnými aranžmá. Zajímavostí jsou instrumentály, které jsou prosazeny tak, že jsou v podstatě začátky skladeb.


Tuto desku musí mít každý, protože jde o jedno z nejlepších koncepčních alb, co kdy bylo stvořeno, a jestli ho ještě nemáte, navrhuji si aspoň poslechnout "Evolution (The Grand Design)", "Fallen", "Communion and The Oracle" nebo "A Fool's Paradise".