Facebook YouTube Twitter Instagram
Sebastian
6.6.2016 | autor: Pauline Schwarz

 

Jedni si říkáte, co že je ta kapela Sebastian vůbec zač. Druzí nechápete, proč o ní píšeme článek. A někteří plesáte radostí, že právě tohle jste chtěli vidět a číst na našich stránkách. Říkejte, co se vám zlíbí, ale je třeba uznat, že stále tytéž tváře na české hudební scéně začínaly být únavné až iritující, a právě proto jsem si já kluky vybrala, pro jejich neotřelost a novotu na české estrádě. Kapelu jsem měla možnost vidět živě vystupovat na Pretty Woman ČR 19.3.2016 a kluci ihned zbystřili mou pozornost. V tu ránu jsem si řekla, že je třeba začít jejich karierní dráhu sledovat bedlivěji. A to rozhodně nebyla chyba.

 

 

Nejznámější hit Toulavá, který se okamžitě zaryje do podvědomí jistě zmiňovat nemusím, pozornost bychom však měli upřít i na další tvorbu, kupř. Záchranný Bod, který se ze začátku může jevit dalším rádoby příspěvkem do dnešní “přehipsterizované“ hudební scény (už jen z lahve Jacka Danielse v prvních záběrech klipu na tento song), v průběhu dalších pár taktů a záběrů se však vše v dobré obrátí a záplava milých tónů spolu s charismatickým projevem hlavního ''protagonisty'' Sebastiana Navrátila a pestrými, sladěnými barvami potěší jak oko, tak ucho fanouška, ba i náhodného posluchače.

 

 

A nakonec nejnovější zvučná skladba těchto mladíků Až Na To Přijde. Zde už je znát, do jaké odrůdy hudby kluci spadají, lehce rozpoznatelný typicky melodicky sametový hlas vokalisty a poklidný nádech sentimentality v začátku, což nás nesmí zmást, protože refrén je dynamický a boky rozvlňující. Možná mi to zprvu připomnělo kapelu Jelen, ovšem energičtější a náboj nepostrádající. Mládí se hold nezapře.

 

Na závěr bych zmínila snad jen jedno, fanynkovskou základnu kluci rozhodně nepostrádají a já jim přeji, ať se prohlubuje a rozrůstá stále víc a víc!