Facebook YouTube Twitter Instagram
Rozhovor s Mr. Loco
23.9.2016 | autor: Arnes Mašić

 

Měli jsme možnost odchytit frontmana multikulturní skvadry Mr. Loco v přijemné pražské kavárně na rozhovor o novém albu, a jak vlastně taková kapela může spolu fungovat? No, krom toho jsme ho vyzpovídali o názorech ohledně dnešního hudebního světa, ale abych nepředbíhal, uvidíte sami.
 

 

1) Zdravím kapelu Mr. Loco! Jak se Vám podařilo dát dohromady takto multikulturní kapelu, jak vám to funguje, nebo jakým jazykem se dorozumíváte?

 

 

Začnu od konce, dorozumíváme se anglicky, i když se kluci mezi sebou baví celou dobu španělsky. Spoluhráče do kapely jsem objevil po pražských barech (anglických, amerických), kde  jsem hrál a zpíval akustické coververze známých věcí, a kde mimo jiné působí i mnoho výborných muzikantů.  Basák je z Mexika, bubeník z Kolumbie, trumpetista z Peru, všechny tyhle jihoamerické styly které kluci hrajou,  jsou blízké i balkánským stylům, má to štávu, já jsem zkoušel hrát i s českýma hudebníkama, ale nemá to ten groove, takže takhle jsme se dali dohromady. Jsme spolu v tomhle složení už 4 roky, teď jsme přibrali DJ na novou desku, který hraje i na klávesy.

 

 

2) Když si Vás člověk poprvé poslechne, zjistí, že to je opravdu „Loco“ - název trošku odvozený i ze španělského loco=bláznivý? Nebo je to jenom shoda náhod?Tahle přezdívka se mě drží od té doby, co mi bylo devatenáct (upřesním jenom, že dnes je Filipovi 38), tehdy jsem působil v jedné bulharské partě, metalo-folkové, a příznačně se ta přezdívka odráží podle toho, jak jsem se tehdy choval, dělal jsem blázniviny. Každej si musí svojí přezdivku zasloužit, takhle mi v Bulharsku nikdy nikdo jinak neřekne. "Loco hajde rakija" (Loco pojď rakije). 
 

 

3) Měli jsme štěští a zrovna jsme Vás přistihli, kdy dokončujete své album, mohl byste nám o něm říci více – jak vznikalo, kdo za něj může, kdo vám vytvářel cover?Na písničkách jsme pracovali 2 roky minimálně, dlouho jsme vybírali z 15-18 skladeb, většinu jsem napsal já a dlouho jsme vybírali, jaké budou na albu. Pak jsme šli do studia a poprvé v historii jsme začali spolupracovat s producentama. Dvě, tři věci mi produkoval můj kamarád, "DJ Cutdem", vyborný udnergound DJ a já jsem přinesl písničky a dali jsme tomu moderní kabát. Zbytek desky nám dělal DJ Problematico, se kterým nově hrajeme, a celé to zastřešoval Aleš Hyvnar, který to míchal a masteroval a měl poslední slovo. Na celým CD pracovalo dost lidí a myslím, že výsledný produkt stojí za to! Fotky nám dělal Kristijan Bernat, který je z firmy Art Republic Prague, Petr Šiska dělal "grafickou postprodukci" - nebo design bookletu. Za dva týdny bude médium v ruce. Sice CD dneska není už moc moderní, ale udělali jsme si radost a příští rok si jdeme pro Anděly (smích). CD budeme vkladat na Itunes, Spotify nebo Google Play, ale ještě tam řešíme poslední finální úpravy. Každopádně bude i album na našem YouTube Channelu, takže i tam ho budete moci najít.

 

 

4) Kdy se bude pořádat křest alba, a co od toho můžeme čekat, no a hlavně, co od toho čeká kapela?

 

 

Křest alba, koukám do kalendáře a bude to v Rock Cafe 10.12., ale čas ještě není upřesněn, ale zatím asi kolem 8. Však to ještě oznámíme včas, plánujem mít i předkapelu.


 

Filip Flusser, alias Loco

 

5) Co podle Vás vedlo k tomu, že jste začali hrát takový styl muziky? Přeci jen, ne často se potká taková partička, písničky máte vícejazyčné…
 Balkán si v sobě nosím celý život, prostě mě ta hudba oslovuje a naplňuje, i když za celý život poznávaš nový vlivy, to, že jsem hrál aktivně na kytaru jsem se naučil spoustu věcí hrát, ale ten balkán si v sobě nesu. Ale možná je to i shodou okolností, že jsem někdy zahrál něco balkánskýho a lidem se to začalo líbit, tak jsme to implemetnovali do naší muziky. Prostě to funguje a baví nás to. Prostě nechci dělat nic depresivního, ponurýho, ale veselý a energický věci. Možná je to i odraz i nynějšího stádia života, kterým procházím.

 

 

 

6) V dnešní době je těžké prorazit s kapelou obecně, nebudeme si nic nalhávat, ale YouTube, internet a televize hodně stěžuje možnost prosadit se, co si o tom myslíte, a co je vlastně Váš cíl, čeho chcete dosáhnout, takový ten cíl, co každý potřebujeme jako „oslík mrkvičku před sebou“?
 


Já si dávám dlouhodobý a kratkodobý cíle. Krátkodobý cíl je být number 1 v ČR v našem stylu, což si myslím, že takových kapel jako my tady není moc, takže nebude tlačenka. Hlavní cíl je hrát "hezký" koncerty a festivaly u nás i v Evropě, který budou nás i divaky uspokojovat, nechci to nějak specifikovat, jestli pro 50 tisíc lidí nebo pro 500 lidí, ale chceme tu dobrou energii, co cítíme mi na podiu přenašet na fanoušky a publikum. To je ten cíl.
 

 

7) Co soudíte, je tomuto stylu, co hrajete spíše nakloněno evropské publikum nebo latinské? 

 

 

Mají rádi "reggaeton", který se u nás "na balkáně" také hodně používá a my "jsme tento beat použili" asi v 5 pisničkách na albu, takže předpokládám, že je to baví. A pro Evropany "má tento hudební styl taky" určitě potenciál, zpíváme anglicky i španelský  a lidi to cení. Teď bychom se rádi zaměřili na český kluby a fesťáky, pak na Německo a Francii. A až se dostaneme na balkán, tak tam to zboříme. (smích)

 

 

8) Je tenhle styl muziky pro Vás ten nejoblíbenější? Máte nějaké jiné kapely, u kterých si můžete odpočinout, třeba metalové?
 .....Pustim si hip hop, funk, hardcore, reggae, metal, nejsem upnutej na jeden styl,  a mám v hlavě takovej velkej jukebox.
 

 

9) Jak jsem už zmínil, dneska je pro menší kapely těžké se vyšvihnout na vrchol - máte tedy někoho, kdo Vás podporuje?

 


Spolupracujeme s Fly High Agency, jsme zařazeni do jejich "stáje" samozřejmě máme i booking managera Frantu Klimta, kterej se o nás stara víc než o vlastní.

 

 

10) Plánujete nějaké turné po vydání alba? Kde Vás můžeme dohledat, máte nějaké webové stránky? Kde si případně budeme moci pořídit vaše nové album?
 

 

Turné se plánuje na příští rok, leden/únor bývá mrtvo v českých zemích, takže bude až na jaře. Chtěli bychom objet s nový materiálem pár klubů, ale teď ti ještě nemůžu řict bližší informace, jelikož je sám nemám, ale chtěli bychom hrát větší města jako Plzeň, Praha, Brno, Ostrava, Bratislava. Všechny informace budou samozřejmě na oficiálních stránkách www.mrloco.cz a na FB

 

 

 

11) A na závěr bych poděkoval za Vás čas. Chtěl byste něco vzkázat našim čtenářům?

 


Vzkázal bych jim, ať nekonzumujou všechno, co jim naservírují český rádia a komerční telky, ale ať si hledají svoje kanály k nové muzice, ať objevujou zajímavý portály, internetový rádia a podobně...chtěl bych říct něco vtipnějšího, ale nic mě nenapadá (smích).