Facebook YouTube Twitter Instagram
Report - Trautenberk + Lety
28.9.2016 | autor: DŽAN

 

Že by Jižní Město nežilo, tak to vůbec není pravda. Před snad největším svátkem České republiky jsme vyrazili podívat se do klubu, který jednoznačně má, co nabídnout. A dnes večer se hvězdou večera stala kapela z Klatov s krásným názvem Trautenberk. Ale než se pustíme do jejího průzkumu, pár slov o předkapele.

 

 

Kapela Lety mimo jiné není rocková nebo metalová kapela, spíš na pomezí popu, dance a r'n'r. V každém případě zahrála obstojně a dokázala dostat publikum do taneční pohody. Ale teď k hlavní hvězdě večera! Byli jste někdy na koncertu kapely Dubioza Kolektiv? Tak klidně napíšu, že je toto minimálně klatovská Dubioza, jestli ne i česká. Nejen, že svojí vizáží vyčnívá oproti ostatním kapelám, o kterých píšeme v naší sekci "Česká scéna", ale tolik energie, kterou tato 6-členná kapela produkuje je neuvěřitelné.

 

 

Koncert kapaly Trautenberk si nesmírně užívalo i publikum a podle toho, že s kapelou zpívali se jednoznačně nejedná o lokální kapelu. Hlavně jsme ocenili neobyčejně zajímavý dress code kapely, který bych spíše čekal na OktoberFestu v Mnichově, ale nejvíc vynikl převlek basáka, na kterém jsem si nemohl nevšimnout ženských šatů na obrovském chlapovi. 

 

 

Nakonec i ta prodleva, která je vždy, když se štelují nástroje stála za to si počkat na tuto bandu, která nám odhalila další dobrou českou kapelu, kterou se škatulkuje do "tanz metalu". Doporučuji, jestli někdy budete mít možnost, podívejte se na ni. A vy, naši čtenáři, se můžete těšit na rozhovor s touto kapelou, který brzy přineseme.

 

Fotogalerie z koncertu zde