Facebook YouTube Twitter Instagram
Report - Nothgard Equilibrium Finsterfrost Heidevolk
26.9.2016 | autor: DŽAN + Arnes Masić

 

Ospalá neděle se blížila ke svému konci, když tu jsme si vzpomněli, že máme lístky na dnešní koncert, tak jsme měli co dělat, abychom včas dorazili na Žižkov. A nedorazili jsme, jelikož počátek koncertu byl přeložen už na 18:30, tudíž jsme nestihli kapelu Nothgard. Nesměli jsme chybět, jelikož nešlo o ledajaký koncert, jinak bychom o něm nepsali, jde o pěkně nabitý koncert v čele s Equilibrium. Koncert, respektive začátek byl plánován na 19.00, což tentokrát nebylo dodrženo a začalo se už v 18:30, jak jsem již zmínil. My jsme dorazili na kapelu Finsterfrost, která se akorát připravovala.

 

 

Že by se kluci styděli, to vůbec ne. Od prvních riffů do nás pálili a dočkali se vřelého přijetí publika, které slušně zaplnilo dnes již kultovní klub na Žižkově. Jde o mladou folk-metalovou německou kapelu, která nás přišla obšťastnit svými třemi alby, které doposud vydali. Kapelu jsme viděli poprvé, a upřímně, nebylo to vůbec špatné vystoupení. 

 

 

Nemám rád dlouhé prodlevy mezi vystupováním kapel, ale dnes večer nebyly marné. Když z repráků zazněly zvuky mírumilovnosti, protkané skoro keltskou kulturou, nikdo nemohl čekat takový zuřivý nástup. Další kapela se dvěma vokály zahrála moc dobře, neskutečně dobře. Nesmírně dobře komunikovala s publikem... a těch vlasů? No, to jsem dlouho neviděl na jednom pódiu. Čišela z nich severská tónina, ale ne ta, která se zrodila pod vlivem Venom. Jednoznačně lepší a důraznější vystoupení než druhá kapela, ale to bychom zabředli do hodnocení dvou různých podžánrů našeho oblíbeného heavy metalu. 

 

 

Těsně před desátou "pařba" pokračovala. Poté, co skončila kapela Heidevolk nastoupila hlavní hvězda večera Equilibrium, která se rozhodla doplnit velice povedenou neděli na Žižkově. Můžu říct, že zatím tato banda vytvářela nejvíce decibelů a její řádění dostávalo publikum do velice slušné nálady. Krom toho, že dnešní koncertování mělo vysokou úroveň musím přiznat, že tolik krásných dívek a žen na koncertu jsem dlouho nezažil. Takže kromě dobré muziky pro naše uši byla i krásná podívaná.

 

Na závěr mrkněte na fotogalerii z koncertu!