Facebook YouTube Twitter Instagram
Report - Intronaut + Shining + Obsidian Kingdom
14.9.2016 | autor: Arnes Mašić + DŽAN

 

Přesně načas se rozezněla futurumská jeskyně a v oparu kouře vystoupili Obsidian Kingdom. Španělská neboli lépe řečeno katalánská kapela přimo z Barcelony nastoupila ve velmi mystickém a tajuplném kabátu. Začátek hodně připomínal Caspian a jejich divoké úvody skladeb, ale brzy se zpěvem tato podobnost byla ta tam. Dva kytaristi, z toho jeden zpěvák dávali docela ocelový zvuk podporovaný excentrickým bubenikem. Atmosféru podtrhoval klávesák, který poskytoval zvláštní pocit z té hudby, skoro až takový, že si nutně něco musíte vzít, ale co, to nechám na každém. 

 

 

Někde v půlce vystoupení se ke klukům přidala holka, která to fakt uměla na kytaru. Jako vše, co začne, i oni museli skončit. Co říct? Osobně jsem měl pocit, že mistr zvukař nedokázal správně ozvučit zpěv, ale samotné vystoupení bylo velice dobré. Takové pojetí metalu s kořením psychedelickeho jsem naživo slyšel poprvé a vřele doporučuji. Poté vystoupila, v mých očích hlavní hvězda večera, i když měla vystoupit poslední po kapele Shining. Progesivně-metalová kapela Intronaut původem z Los Angeles přijela představit své poslední album The Direction Of Last Things, které vydala minulý rok v listopadu. Co má kapela napsáno ve svém popisu, tak to i splnila, byli jsme zasypání mystikou, tajuplností a syrovými basovými riffy.

 

 

Dovolím si připsat ještě další postřeh, že kapela byla nejlépe osvětlena ze všech, takže jsme si ji dokázali vychutnat i vizuálně. Jedná se čistě o můj subjektivní pohled, ale kapela zahrála nejlépe a dokázala nejvíce strhnout dav svým repertoirem. Poslední kapelou, která vystoupila byli noršti Shining, kteří se opět zahalili do oparu mlhy z výrobníků jako první banda. Pětičlení Shining v čele s charismatickým zpěvákem zakončili povedený večer ve smíchovském Futuru, i když hráli asi už tak pro polovinu z účastníků, ostatní půlka se bavila buďto se členy Intronaut venku na cigaretě nebo už se odešla toulat po pražských uličkách. Za nás povedený a přijemný úterní večer, přiště se podíváme na koncert Skiltron a přineseme vám další reportáž, ale dříve než se oddáte dalším aktivitám, tak nezapomeňte zkouknout fotogalerii ZDE.