Facebook YouTube Twitter Instagram
Queen - Queen
31.7.2016 | autor: DŽAN


Začátkem 70-tých let minulého století se britská glam scéna teprve rodila, teprve se hledala, a i styl, podle kterého dnes poznáváme některé kapely byl teprve konceptem. V té době, přesně 13. července 1973 vydávají Queen své stejnojmenné debutové album, které bylo jednoznačně produktem té doby. Trošku progu, špetka hard rocku, trocha metalu, folku, klasické motivy, produkce, a v podstatě vše, co tenkrát bylo standardní pro kapely té doby. I když byli pod obrovským vlivem Led Zeppelin, Queen dokázali prezentovat svoji představu, svůj vzdor a svůj vlastní podpis.

 


Ale co není důležité, však zajímavé, i když skoro vše je důležité z prostředí této kapely, jde o známou větu na obalu této desky "nikdo nehrál na synthesizer", ze které jsme cítili hrdost ku vlastní virtuozitě, ale i ku výsledku "multi-track" způsobu nahrávání skladeb.

 


 


Album po vydání nebylo něco extra a žádný velký úspěch nezaznamenalo, ale jak kapela rostla, tak se album dostalo na Gold-a. Dnes je považováno za jednu z nejlepších debutových desek v historii hard rocku.