Facebook YouTube Twitter Instagram
20 zajímavostí o Slayer 1. část
31.8.2016 | autor: DŽAN

Všichni si uvědomujeme velikosti a důležitosti amerického thrash metal bendu Slayer, který díky svým deskám a kariérou, co trvá přes třicet let zanechal velkou stopu na metalove scéně. Stal se povinnou "četbou" všech metalových fanoušků po celém světě. A proto jsme vybrali pár faktů, které možná všichni neznáme o této kapele.

 

 

1. První album "Show No Mercy" bylo natáčeno v pozdních večerních hodinách, nejčastěji po půlnoci a to kvůli tomu, aby kapela co nejvíce ušetřila, a také, aby tehdejší bubeník Dave Lombardo mohl navštěvovat a hlavně ukončit střední školu.

 

2. Po vydání alba "Show No Mercy" se kapela vydala na turné po USA ve starém autě značky Camaro, které vlastnil zpěvák a basák v jedné osobě Tom Araya, a bedny, kytary a ostatní táhli za sebou v zahradním přívěsu.

 

 

3. Velký fanoušek punku Jeff Hanneman založil v roce 1984 hardcore bend s Davem Lombardem a Rocky Georgem, kytaristou Suicidal Tendencies. Kapela se jmenovala PAP SMEAR a neměla dlouhého trvání.

 

 

4. Kromě těžkých začátků, které musí každá kapela projít, Slayer museli bojovat i o své jméno, protože pod stejným nazvem hrála kapela ze San Antonia.

 

5. Hypnotický zpěv chóru, který lze slyšet na začátku alba "Hell Awaits" představuje odzadu slova "Join Us!".

 

 

 

6. Půlka originální původní sestavy není narozena v USA. Tom Araya se narodil v Chile a Dave Lombardo na Kubě.

 

7. V roce 1987 kapela nahrála, respektive přepracovala rockovou klasiku "In-A-Gadda-Da Vida", která se objevila ve filmu "Less Than Zero".

 

 

8. Během osmdesátých letet minulého století Kerry King angažoval jako svého technika Paula Crooka, známého spoluprací s Antraxem a Meatloaf.

 

Scott Ian a Paul Crook

 

9. Tony Scaglione, který střídal Dava Lombarda hrál v kapele Whiplash, která má ve své sestavě dva Tony: Tony Portaro a Tony Bono.

 

POKRAČUJTE NA DRUHÝ DÍL ZDE