Facebook YouTube Twitter Instagram
Rok 2016 pokračuje, tak jak začal... Nick Menza nás opustil
22.5.2016 | autor: Arnes Mašić

 

Jak jsme začali tento rok, tak bohužel pokračujeme... Nick Menza, který hrál na bicí v Megadeth od roku 1989 do 1998 zemřel, při koncertě své kapely OHM na předměstí Los Angeles.

 

"Nick se v průběhu třetí písně jednoduše zhroutil, jako kdyby dostal silný srdeční úder a bohužel zemřel při převozu do nemocnice"

 

takto zní oficiální vyjádření managementu kapely. Nick byl synem jazz saxofonisty Dona Menze a na bicí začal hrát, když mu byly dva roky. Inspiraci našel u Buddyho Riche, Stevena Gadda, Louie Belsona, bubeníků, kteří hrávali s jeho otcem. První peníze ze hraní vydělal, když mu bylo osmnáct let. Nějakou dobu hrál jako studiový bubeník, dokud si ho nevšiml Chuck Behler, tehdejší bubeník Megadethu a dovedl do kapely, jako svého technika. Samozřejmě, když Behler opustil bend Menza logicky zdědil jeho pozici. Hrál na kultovních albech, jako jsou "Rust In Peace", "Countdown to Extinction", "Youthanasia" a "Cryptic Writings". V roce 1998 při světovém turné Megadethu, mu lékaři objevili rakovinu kolene. Musel do nemocnice na různá vyšetření a hlavně na ozařování a té situace "využil" Dave Mustaine, který mu zavolal do nemocnice a dal mu padáka. O pár let později, s bývalým kytaristou Megadeth Chrisem Polandem, zakládají kapelu OHM. Bylo mu jen 51 let a věříme za celou redakci, že se bude mít dobře na druhé straně. „Jo a prosím tě pozdravuj od nás Lemmyho.“