Facebook YouTube Twitter Instagram
Queen jako žijící legendy
19.10.2015 | autor: Arnes Mašić

Uběhlo čtyřicet let od vydáni "Bohemian Rhapsody" a Classic Rock Roll Of Honour vyhlásil kapelu Queen "žijícími legendami".

 

 

"Rozsah hlasu a hudební vize Freddieho Mercuryho jsou jedinečné, bezchybné hraní kytary Briana Maye, neskutečný „randál“ bubeníka Rogera Taylora a neskutečná partie basáka Johna Deacona vytvořili Queen , jako jedno z největších britských hudebních vývozních produktu v historii" to je oficiální zdůvodnění při udělování tohoto oceněni. Vznikli dávno v roce 1970 v Londýně. Queen prodal přes 150 miliónů hudebních nosičů a i bez Freddieho, kterého nahradil Adam Lambert stále vyprodávají stadiony po celém světě.

 

Queen dostali zaslouženě takovou cenu, navíc i proto, že každý člen kapely složil světový hit jako jsou "We Will Rock You", "We Are The Champions", "Another One Bites The Dust", "Radio Ga Ga" nebo "Under Pressure". "Bohemian Rhapsody" jejich nejznámější hitovka se poprvé na britských Top listech objevila 8. listopadu 1975 a je označována za křižovatku v rockové historii. Cenu Living Legend band dostane v Londýně, 11. listopadu na každoroční akci časopisu Classic Rock a takto se bend připojí již k dříve oceněním velikánům britské hudební scény, jako jsou Ozzy Osbourne, Jimmy Page, Alice Cooper nebo králi heavy metalu Lemmy Kilmisterovi.