Facebook YouTube Twitter Instagram
Jak vypadala zastávka Iron Maiden v Číne?
30.4.2016 | autor: Arnes Mašić

Kultovní britská heavy metal kapela Iron Maiden konečně vystoupila v Číně, a to 24.dubna v aréně LeSports Center v Pekingu a 26.dubna v Mercedes-Benz aréně v Shanghaji. A jak jistě tušíte, tato vystoupení měla spoustu zajímavostí, stejně jako i mnoho dalších kapel, které hrály v této asijské zemi.

 

 

Např. The Rolling Stones měli zakázáno hrát skladby "Brown Sugar", "Honky Tonk Woman", "Beast of Burden" a "Let's Spend The Night Together", Metallica měla zakázáno hrát skladbu "Master Of Puppets", ale i spousta dalších prošli čínskou cenzurou. Ovšem vystoupení Iron Maiden mělo spoustu specifik, kterými ostatní bendy nemusely projít. Jak informuje polský fanklub kapely "SanktuariuM", kapela nemusela měnit playlist, takže  hráli stejné skladby jaké jsou na jejich turné "The Book Of Souls", ale když se ministerstvo kultury této země podívalo na jejich předchozí koncerty z aktuální šňůry, tak je nařídil zakázat:

 

 

- na koncertě byl zákaz pyrotechniky ( teď jsem si vzpomněl, jak dost často na fotbale řveme "pyrotechnika není zločin")
- během hraní skladby "The Trooper" frontman kapely Bruce Dickinson nesměl mávat britskou vlajkou, ale mel povoleno mít červený kabát, ten samý kabát, který na sobě měli britští vojáci, a který byl v podstatě inspirací pro tuto píseň. Paradoxem bylo, že britská vlajka byla jasně vidět na kulisách, respektive bylo vyobrazeno omotávání singlu, na kterém dominuje britská vlajka
- část refrénu písně "Powerslave" prošel cenzurou, takže originální část: "Tell me why I had to be a Powerslave" Bruce musel zazpívat "Tell me why I had to be a Wicker Man"
- kapelníci měli zakázáno házet do publika trsátka, náramky, v podstatě cokoli, kvůli čemu se tlačíme pár hodin před nástupem kapely, abychom byli co nejblíže pódiu
- a poslední věc, Bruce Dickinson měl zakázáno mluvit sprostě
Jakkoli, ale koncerty se mimořádně povedly. Správně tušíte, že byly hodně dlouho dopředu vyprodány a kapela jednoznačně rozšířila základnu svých fanoušků v této lidnaté asijské zemi.