Facebook YouTube Twitter Instagram
Death DTA tour
17.3.2016 | autor: Arnes Mašić

Death se vracejí připomenout Chucka Schuldinera, slibují průřez kompletní diskografií

 

Death DTA (USA), Obscura (GER)

7. 4. 2016 od 19:00

Fléda, Brno

 

Death DTA (USA), Obscura (GER)

8. 4. 2016 od 19:00

Collosseum, Košice (SK)

 

Do Evropy se na jaře vrací Death DTA, projekt, který má připomenout genialitu zesnulého frontmana metalových pionýrů Death Chucka Schuldinera. V rámci nadcházejícího turné „European Thought Patterns 2016“, které se zastaví také v Brně a v Košicích, by měly zaznít všechny zásadní písně z celé diskografie legendární kapely.

 

 

Death DTA na turné doprovodí německý progresivní metal Obscura, který představí čerstvou desku. Historie floridských Death, jednoho z nejdůležitějších pojmů metalové historie, se začala psát v první polovině osmdesátých let. Za téměř dvě dekády se kapela propracovala z nejhlubšího undergroundu mezi progresivně metalovou smetánku, která dokázala posunovat žánr kupředu.

 

Největší podíl na úspěchu Death měl právě frontman Schuldiner, autor většiny skladeb, kytarista a zpěvák. Death ukončili činnost po té, co Schuldiner podlehl v roce 2001 těžké nemoci. V roce 2012 byl ohlášen projekt Death DTA jako pocta Schuldinerovi. V sestavě se v minulosti objevili například bubeník Sean Reinert a kytarista Paul Masvidal (oba členové Death v období alba Human), ale také baskytarista Scott Clendenin nebo kytarista Shannon Hamm (oba pro změnu z období desky The Sound Of Perseverance).

 

 

Na turné si Death DTA berou německé progresivní metalisty Obscura, v jejichž hudbě nelze Schuldinerův odkaz přeslechnout. Kapela právě vydala nové album Akróasis (Relapse Records, 2016).