Facebook YouTube Twitter Instagram
Byl masakr v Bataclanu předem připravený?
13.3.2016 | autor: Arnes Mašić

Tato událost asi nikdy neskončí "v šuplíku"; nejen kvůli úmrtí spousty našich rockových bratrů a sester, ale i kvůli spoustě nejasností, které provázely tuto smutnou pařížskou noc. A že tam nebylo vše tak, jak se má, je nové obvinění frontmana kapely Eagles of Death Metal, Jesse Hughese, který obvinil bezpečnostní agenturu klubu Bataclan za vědění o útoku teroristů. Silná slova, ale vzešla po poradě, abychom věděli, co ho k tomu dost vážnému obvinění vedlo. Jak jistě vzpomínáte, loni v listopadu na koncertu kapely v pařížském klubu Bataclan teroristé zabili 89 fanoušků. Hughes tenkrát velice kontroverzním způsobem komentoval událost, co se týče zbraní, slovy: "Do chvíle, kdy už nikdo nebude mít zbraně, měli bychom být všichni ozbrojeni," zajímavá, překvapující, a z mého pohledu docela zmatená zpráva, ale teprve teď pustil do světa opravdu "zajímavou" informaci. V rozhovoru, který poskytl Fox Business Network řekl, že jsou "sekuriťáci", kteří věděli o chystaném útoku.

"Když jsem přišel do klubu, vstoupil jsem dovnitř a cestou do backstage jsem prošel vedle borce, který měl být sekuriťákem. Ani se na mě nepodíval. Šel jsem okamžitě za agenturou, která koncert organizuje a chtěl jsem, aby ho vyměnili, oni mi na to řekli, že nemají za koho, protože ten den nepřišlo šest lidí do práce!!! Vím, že ještě probíhá policejní vyšetřování, ale zdá se mi, že tito lidé věděli velice dobře, co se má stát," to jsou slova Hughese. Samozřejmě, že se hned ozvali z Paříže a tiskový mluvčí klubu Bataclan prohlásil, že je toto tvrzení minimálně šokující (pravda použil podstatně drsnější výraz, ale my zůstaneme u toho, který "jen" šokuje). "Jeho tvrzení je velice vážné a pokrytecké, jelikož obviňuje celý náš tým. Vyšetřování stále probíhá a podle svědectví svědků, právě díky profesionalitě našich sekuriťáků bylo zachráněno na desítky životů," ukončil svoji tiskovou zprávu, kterou zástupce klubu poskytnul pro Variety. Zatím, co se ví, že jsou během útoku sekuriťáci, kteří rozsvitili veškerá světla, otevřeli všechny východy a snažili se co nejvíce lidí dostat na bezpečné místo. Babo raď, co vše se tam dělo, co za tím bylo, proč se taková hnusná věc musela stát; snad se to jednou dozvíme. Buď to bude "skutečná pravda" nebo budeme muset číst mezi řádky, jako např. v případě smrti prezidenta Kennedyho...

 

"Před pár minutami" se frontman Eagles omluvil  z nařčení, které pronesl jen pár hodin předtím... Jaký bude další vývoj vás budeme informovat.